Jan XXIII i Jan Paweł II ogłoszeni świętymi
Alleluja ! Pan nasz Jezus zmartwychwstał i żyje !
TRIDUUM PASCHALNE`2014
Wróciliśmy z Przedpaschalnego Dnia Skupienia, który spędziliśmy w Domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Świętej Katarzynie koło Kielc.
Dnia 29.03.2014 (sobota) w Domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Świętej Katarzynie k./Kielc odbędzie się Przedpaschalny Dzień Skupienia. więcej w zakładce TERMINY. 19 marca 2014 r. - uroczystość św. Józefa. Mija rok od dnia inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka. ŚWIĘTY JÓZEF, Oblubieniec Maryi, Opiekun naszego Pana Jezusa, Patron Kościoła Powszechnego. a z pewnością wielkim dziękczynnieniem Bogu za papieża Franciszka i z prośbą za jego posługę dla całego Kościoła.
W naszym kościele w nawie północnej jest ołtarz z obra zem Św. Józefa. Ołtarz ten pochodzi z Katedry na Wawelu. Sprowadzony do Iłży przez bp. Szyszkowskiego.
Była modlitwa do Ducha Świętego, bylo dzielenie z czasu ostatniego tygodnia, było Słowo: (Łk 6,36-38) Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie. Nie śmieliśmy nawet komentować, po prostu zaczęliśmy prosić o .... nawrócenie..... Powyższe Słowo przyjęliśmy jako mocny rachunek sumienia na najbliższy czas (zapraszamy do niego rownież tych, którzy nie byli w poniedziałek na SM).
Pragnę podziękować Bogu, ks. Romanowi (Koordynator Wspólnot Odnowy diecezji lubelskiej) i naszym przyjaciołom z Lublina za zaproszenie naszej Wspólnoty na coroczne ORĘDZIE WIELKOPOSTNE dla Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. W kościele Ojców Kapucynów na Poczekajce zebrali się przedstawiciele wspólnot i grup z całej Diecezji Lubelskiej wraz ze swoimi pasterzami i liderami (około 400 osób). Pochyliliśmy się nad dwoma tematami: "Chrześcijanin - człowiekiem Paschy" oraz "Budowanie chrześcijańskich wspólnot". O świadectwo poproszono Grażynkę i Janusza, którzy podzielili się doświadczeniem swojego życia i całej naszej Wspólnoty. Ciepłe przyjęcie, zasłuchanie, gorąca modlitwa prośby i uwielbienia to żywy Kościół. Kościół, który pragnie stale się nawracać, aby być bliżej Boga, a przez to, bliżej człowieka (siostry, brata w Chrystusie). Uwieńczeniem całego spotkania była Eucharystia, która, jako szczyt i źródło, zebrała i dała moc na dalszy czas przygotowań do Świąt Paschalnych. Jeszcze raz doświadczyłem, co to znaczy być cząstką Kościoła - Mistycznego Ciała Chrystusa, którego głową jest sam Chrystus, a my Jego członkami. Każdy wysiłek, każde wyrzeczenie ma sens, bo prowadzi do pełni życia. Życia w Bogu i w Kościele, tego nie da się rozdzielić, to jedna rzeczywistość, inaczej tylko się oszukujemy. Bóg jeszcze nieraz nas zaskoczy, gdy tylko zdamy się na Niego. Chwała Panu !
Lublin, 15 marzec 2014 r.
pch
W naszej parafii Wniebowzięcia NMP w Iłży w najbliższy czwartek i piątek (13-14.03.2014) bedzie trwało Czterdziestogodzinne nabożenstwo. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i adoracji naszego Pana Jezusa Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Jak przez wiele lat, oprócz indywidualnej obecności każdego z nas pragniemy być razem, jako Wspólnota Paschy Tu i Teraz. Spotkamy się w czwartek o godz. 16.30.
|