(Iz 40,1-11)
Pocieszcie, pocieszcie mój lud! mówi wasz Bóg.
Przemawiajcie do serca Jeruzalem i wołajcie do niego,
że czas jego służby się skończył, że nieprawość jego odpokutowana,
bo odebrało z ręki Pana karę w dwójnasób za wszystkie swe grzechy,
Głos się rozlega: Drogę dla Pana przygotujcie na pustyni,
wyrównajcie na pustkowiu gościniec naszemu Bogu!
Niech się podniosą wszystkie doliny, a wszystkie góry i wzgórza obniżą;
równiną niechaj się staną urwiska, a strome zbocza niziną gładką.
Wtedy się chwała Pańska objawi, razem ją wszelkie ciało zobaczy,
bo usta Pańskie to powiedziały.
Głos się odzywa: Wołaj! - I rzekłem: Co mam wołać?
- Wszelkie ciało to jakby trawa, a cały wdzięk jego jest niby kwiat polny.
Trawa usycha, więdnie kwiat, gdy na nie wiatr Pana powieje.
Prawdziwie, trawą jest naród.
Trawa usycha, więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki.
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny w Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny w Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się! Powiedz miastom judzkim: Oto wasz Bóg!
Oto Pan Bóg przychodzi z mocą i ramię Jego dzierży władzę.
Oto Jego nagroda z Nim idzie i przed Nim Jego zapłata.
Podobnie jak pasterz pasie On swą trzodę, gromadzi ją swoim ramieniem,
jagnięta nosi na swej piersi, owce karmiące prowadzi łagodnie.
Wskazania Episkopatu Polski dotyczące liturgii Mszy świętych sprawowanych w małych grupach i wspólnotach
Kłopot z Roratami![]() ks. Włodzimierz Lewandowski Gloria w czasie roratów brzmi mniej więcej jak Alleluja w czasie Wielkiego Postu. Herezja? Czy uwaga, nad którą warto się zatrzymać?
Chciałabym się podzielić przeżyciami z pobytu na XIV Sympozjum Instytutu Pallottiego, które odbyło się w dniach 29-30 11.2014 w Konstancinie - Jeziornej. Tym razem poświęcone było rodzinie.
3 listopada byliśmy na WŚW ("Wieczór Świętowania Wspólnoty") w Świętej Katarzynie. Czas wyjątkowy - czas na skorzystanie z Skramentu Pokuty i Pojednania (wiele osób jak co miesiąc skorzystała z indywidualnej spowiedzi), czas Eucharystii, którą sprawował Ks. Wojciech, Rektor Domu Rekolekcyjnego, a homilię głosił ks. Andrzej. Po Mszy św. wszyscy udaliśmy się do sali kominkowej na "małe co nieco", czyli braterską Agapę. Cały wieczór był pełen brateskiej więzi, modlitwy i pamięci o tych którzy uczestniczyli w życiu naszej Wspólnoty, a którzy już odeszli do Pana (intencja szczegółowa ujmowała 9 osób). Niech Pan ogarnie swym miłosierdziem i da wieczną radość przebywania ze Sobą zmarłym z naszej Wspólnoty i z naszych rodzin. Diecezjalne Spotkanie Grup Odnowy w Duchu Świętym zgromadziło około 20 wspólnot naszej diecezji i nie tylko. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem i wspólną Eucharystią. Następnie przeszliśmy do Ośrodka Ewangelizacji, gdzie miały miejsce dalsze konferencje i spotkania.
18 października zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Radomskiej. Odbędzie się ono w ośrodku "Zacisze" w Jedlni. Spotkanie poprowadzi Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym z Łodzi. Temat: Tożsamość wspólnot odnowy w Duchu Świętym, czyli sami swoi. I jest to pierwszy z tematów propozycji Szkoły Animatora, która poprowadzi w naszej Diecezji Ośrodek Łódzki.
Zapraszamy na "Wieczór Świętowania Wspólnoty Paschy Tu i Teraz" do Domu Rekolekcyjnego Księży Pallotynów w Świętej Katarzynie k/Kielc w poniedziałek (13.10.2014).
Podczas poniedziałkowego Spotkania Modlitewnego odczytaliśmy słowo Boże z Dz 13, 42-52. ![]() Mój szwagier z Kanady opowiedział nam swoją autentyczną historię. Gdy przeprowadzili się z żoną do nowej miejscowości, kupili mały domek z ogródkiem. Szwagierka ostro zabrała się za ten kawałek swojej ziemi, aby doprowadzić go do ładu. Po tygodniach pracy spojrzała zadowolona i pełna sukcesu. Przed nią rozciągał się zielony trawniczek, podlewany i regularnie koszony. Kwiatki na rabatkach i w donicach rozkwitły i ożywiły zieleń. Przechodzący sąsiad spojrzał na wyczyn szwagierki i zagadnął: - Czemuż to pani tak ciężko pracuje? - Lubię, jak jest ładnie, kolorowo. - Niech pani przestanie to robić. - Dlaczego? - spytała zdziwiona i lekko oburzona. Ten człowiek, sąsiad, popsuł jej radość z osiągnięć. - Bo niech pani spojrzy - spojrzała wokół: zarośnięte rabatki i zachwaszczone, suche trawniki - jak my przy pani wyglądamy! " Kiedy wychodzili, proszono ich, aby w następny szabat mówili do nich o tym samym. A po zakończeniu zebrania, wielu Żydów i pobożnych prozelitów towarzyszyło Pawłowi i Barnabie, którzy w rozmowie starali się zachęcić ich do wytrwania w łasce Boga. W następny szabat zebrało się niemal całe miasto, aby słuchać słowa Bożego. … Poganie słysząc to radowali się i wielbili słowo Pańskie, a wszyscy, przeznaczeni do życia wiecznego, uwierzyli. Słowo Pańskie rozszerzało się po całym kraju." Dobra robota - ktoś by powiedział. Zainteresować, poruszyć, zgromadzić całe miasto na słuchaniu słowa Bożego. Dzisiaj niektórzy też tak potrafią. Odrywają ludzi od komputerów, telewizorów, od pracoholizmu, seriali, polityki i skupiają na słuchaniu słowa Boga, całe miasta. Mają dar Boży.
![]()
|