Polecamy
Kto jest online?
Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Statystyki od 2015.02.06
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
81
239
197

+42
W tym roku:
Last year:
56749
181650
-124901
Strona główna PRZECZYTANE w sieci PRZECZYTANE w sieci Jak spożywasz słowo Boże, to ono cię prowadzi do Paschy
Abp Grzegorz Ryś.

- Moment poznania Jezusa ma miejsce przy Eucharystii. Jak spożywasz słowo Boże, to ono cię prowadzi do Paschy - do spożywania tego chleba i tego wina! To jest moment rozstrzygający. Bo albo w to wejdziesz, albo się cofasz do siebie - i nie jesteś wstanie do końca poznać Jezusa - tłumaczył arcybiskup Grzegorz.

O Jezusowej Hagadzie na święcie Pesach, która nie opowiada o wyjściu z Egiptu, ale o wadze i znaczeniu Eucharystii, mówił w czasie porannej Mszy Świętej w kaplicy domu biskupiego metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś

- Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne - mówi Jezus w Ewangelii. Kto go nie spożywa, nie będzie miał życia w sobie. Każdy, kto spożywa ten chleb i pije to wino, jest człowiekiem wyzwolonym, bo Pascha jest ucztą wolności. Kto nie spożywa tego chleba, nie pije tego wina, tkwi w niewoli. Dlatego Jezus odciągnął swoich uczniów na pustkowie, żeby musieli się skonfrontować wyłącznie z tym posiłkiem, jaki On im daje. Po to zostajemy sam na sam z Eucharystią, żebyśmy odkryć, ile od niej w naszym życiu zależy. Żebyśmy odkryli, że wszystko od niej zależy! - podkreślił kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem arcybiskup Grzegorz zaprosił wszystkich do uczestnictwa w wielkanocnym nabożeństwie Drogi Światła, które będzie retransmitowane na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka oraz na: www. archidiecezja.lodz.pl dziś o 19.00.