Polecamy
Kto jest online?
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Statystyki od 2015.02.06
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
425
833
836

-3
W tym roku:
Last year:
123226
132823
-9597
Strona główna

 

Dziękujemy Panu Bogu za możliwość uczestniczenia w rekolekcjach dla małżeństw prowadzonych przez O. Ksawerego Knotza.

Jesteśmy małżeństwem od 24 lat, mamy trójkę dzieci. W czasie rekolekcji na nowo uświadomiliśmy sobie, na czym polega sakramentalność małżeństwa.

O. Ksawery na różne sposoby podkreślał, że Chrystus prawdziwie i realnie obecny jest w więzi małżonków, która wyraża się poprzez dbanie o jedność, czułość, komunikację oraz akt małżeński.

Postanowiliśmy wspólnie bardziej świadomie zabiegać o te aspekty w naszym małżeństwie na co dzień i pamiętać, że jesteśmy zobowiązani do rozwijania tej więzi do końca życia. Kolejnym ważnym aspektem rekolekcji było przypomnienie nauczania Kościoła na temat etyki seksualnej. O. Ksawery z dużą serdecznością, wyrozumiałością i z wieloma przykładami wyjaśniał nam trudne czasem do zrozumienia zapisy prawne Kościoła w tej sferze. Postawa Ojca rekolekcjonisty, wspólny czas dialogów małżeńskich, bardzo ubogacające dzielenie w małych grupach z innymi małżeństwami, wzajemna otwartość i akceptacja, wpływały na owocność przeżywania tego czasu.

Wyjechaliśmy z tych rekolekcji umocnieni i przekonani, że niezależnie od stażu małżeńskiego, sytuacji w jakiej się znajdziemy, przeżywaniu radości czy trosk, nigdy nie jesteśmy zostawieni sami sobie, bo Chrystus, na którego możemy zawsze liczyć,  jest stale obecny w naszym sakramentalnym małżeństwie.
Chwała Panu
Kasia i Roman z Lublina