Polecamy
Kto jest online?
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Statystyki od 2015.02.06
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
178
371
407

-36
W tym roku:
Last year:
6119
132823
-126704
Strona główna PRZECZYTANE w sieci

W jaki sposób zarabiać, wydawać i rozdawać swoje pieniądze, by doświadczyć hojności Pana Boga? Całodniowa konferencja „Biblia o finansach” już 12 listopada w Warszawie.

Monika Sacewicz jest przekonana, że to Bóg ma wszystkie pieniądze świata. A my jesteśmy jedynie szafarzami Jego własności. Często tak nieudolnymi, że brakuje nam do pierwszego. Albo na to, by hojnie wspierać tych, którzy tego potrzebują.

Jest żoną, mamą czwórki dzieci, kobietą biznesu. Od prawie sześciu 6 lat współpracuje jako trener i mówca z Crown Ministries w Polsce, zajmującej się edukacją finansową.

- Wielu ludzi boryka się z problemami wynikającymi zarówno z nadmiaru, jak i z braku pieniędzy. Lekkomyślne i krótkowzroczne podejście do pieniędzy często skutkuje długami, problemami w pracy czy w rodzinie, nawet rozwodami. Wynika to z braku edukacji opartej na solidnym fundamencie jakim jest Biblia. Pismo Święte zawiera ponad 2350 wersetów dotyczących pieniędzy, majątku i bogactwa - mówi Monika Sacewicz, zapraszając na jednodniową konferencję „Biblia o finansach”.

- Zapoznamy się z biblijnymi zasadami gospodarowania pieniędzmi. W trakcie sześciu sesji wykładowych uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wydawać pieniądze po Bożemu, by nie wpaść w pułapkę złych wpływów, po co oszczędzać i jak wychodzić z długów. Jak nie rozpieścić dzieci  i czy warto dawać dziesięcinę na cele religijne - zapowiada.

Podręcznik uczestnika posiada Imprimatur Kurii Metropolitarnej Warszawskiej. Tym, którzy będą chcieli wiedzieć więcej, organizatorzy proponują po konferencji 10-tygodniowy kurs finansowy, który w sposób duchowy i praktyczny, przez biblijne studium i ćwiczenia pomoże zaprowadzić ład w osobistych finansach.

- Chodzi nie tylko o gospodarowanie pieniędzmi, umiejętność stworzenia i wykonania domowego budżetu, ale przede wszystkim o osiągnięcie wolności finansowej, która będzie umożliwiać wspieranie Kościoła. Jak możemy wspierać innych, gdy sami nic nie mamy w portfelu? - pyta retorycznie Monika Sacewicz.

Konferencja organizowana przez Edukację Finansową Crown odbędzie się 12 listopada w godz. 9-17, w Centrum E-10, przy ul. Elektronowej 10. Informacje i zapisy przez stronę www.bibliaofinansach.pl. Koszt wykładów, podręcznika uczestnika, przerw kawowych i obiadu: 90 zł od osoby.

Roman Koszowski /Foto Gość

Papież Franciszek powiedział w czwartek, że ideologie atakują obecnie rodzinę i są jedną z przyczyn jej kryzysu. Podkreślił, że bardzo bulwersujące jest przekreślanie różnic między kobietą a mężczyzną.

Więcej…

Przeczytałam w sieci artykuł ks. J. Pierzchalskiego SAC "Różaniec źródłem radości"   - polecam Gosia

Uzmysławiamy sobie, co może być, a właściwie – co naprawdę jest, źródłem radości człowieka wierzącego Bogu. Może nim było przyjście Pana i naruszenie mojego spokoju w domu rodzinnym, jak stało się to, w życiu Maryi. Źródłem mojej radości jest moje powołanie: małżeńskie, kapłańskie, czy zakonne. Nie wie, dokąd idzie ten człowiek, który wybiera życie kapłańskie, czy zakonne. Wie jedynie tyle, że idzie za Chrystusem, On go prowadzi. Bóg wie, a człowiek nie jest świadomy tego, co go czeka, gdy wybiera życie bez własnej rodziny. Radością może być to, że nie znam męża, nie znam żony. Lecz również to, może być chwilą niezwykłego cierpienia i osamotnienia.

Odkrycie lęku, niepokoju na drodze swojego powołania, może być wstępem do poznania i zrozumienia, że – tak jak Maryja – "znalazłem łaskę u Boga". Niepokój może być błogosławieństwem. Nie wiedząc do końca, co mnie czeka, można chcieć być służebnicą, chcieć być tym, który służy. Radosne jest to, że Służebnicą Pańską. Służebnica nie wie, co Ją czeka. Radością Jej jest to, że ufa swojemu Panu. I dlatego staje się w Jej życiu to, co Bóg zamierzył.

Więcej…

Roman Koszowski /Foto Gość

Papież Franciszek mówił o tym, że każdy z nas został wybrany przez Boga i oczekiwany, tak jak rodzice czekają na narodzenie swojego dziecka.

Chrześcijanin powinien wiedzieć, że został osobiście wybrany i pobłogosławiony przez Boga, odczuwać potrzebę uzyskania Bożego przebaczenia i być zawsze w drodze na spotkanie z Panem – powiedział Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Papież wyszedł w swojej homilii od pierwszego czytania dzisiejszej liturgii z Listu św. Pawła do Efezjan (Ef 1,1-10), gdzie Apostoł stwierdza, że Bóg „napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym”.

 Franciszek podkreślił, że chrześcijanin jest osobą wybraną, oczekiwaną przez Boga, który jest podobny do rodziców oczekujących dziecka, zastanawiającym się, jakim będzie ono człowiekiem.

Więcej…

Polecamy /zwlaszcza ludziom młodym?/ fragment wywiadu z Natalią Niemen - zobacz całość wraz filmikiem na  info.wiara.pl

rss newsletter facebook twitter

Jakub Szymczuk /foto gość Natalia Niemen

 

Więcej…

Więcej artykułów…