Polecamy
Kto jest online?
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Statystyki od 2015.02.06
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
126
458
366

+92
W tym roku:
Last year:
86018
71417
+14601
Strona główna
{slimbox /images/czuw1.jpg, /images/czuw1m.jpg, Częstochowa 2003; /images/czuw2.jpg, /images/czuw2m.jpg, Częstochowa 2003; /images/czuw3.jpg, /images/czuw3m.jpg, Częstochowa 2003; /images/czuw4.jpg, /images/czuw4m.jpg, Częstochowa 2003; /images/czuw5.jpg, /images/czuw5m.jpg, Częstochowa 2003; /images/czuw6.jpg, /images/czuw6m.jpg, Częstochowa 2003 }
(artykuł podajemy za www.dobrylotr.pl   -pogrubienia czcionki przyp. naszej redakcji)
 
Zielone Święta, czyli Zielona Niedziela w naszym mieście! Kto nie był, niech żałuje! 31 maja na radomskich fontannach odbyła się pierwsza oficjalna ewangelizacja uliczna Radomia w dzień Zesłania Ducha Świętego.

Więcej…

Na zaproszenie siostry Konsolaty znaleźliśmy się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Posługiwaliśmy śpiewem. Było całonocne czuwanie... 
Jednym z punktów programu nocnego czuwania była konferencja ks. prof. Romana Foryckiego na temat wieczności i charyzmatu św. Wincentego Pallotiego. 
Oto kilka myśli, którymi chciałabym się podzielić z całego bogactwa treści jakimi dzielił się Ksiądz Profesor. Każdy chrześcijanin, który świadomie żyje życiem Chrystusa, który przyjął Jezusa jako Pana i Zbawiciela, żyje wiecznością już dziś! Słowo Boże mówi przecież: "... kto ma Syna ma życie wieczne"-1J 5,12, nie "będzie miał" ale MA, już dziś, teraz! Tak więc musimy mieć tę świadomość i pragnienie, aby wszystko co robimy w doczesności miało znaczenie dla wieczności. Czy pragniemy więc życia wiecznego? Czy zachwycam się wiecznością, czy cieszę się tym życiem nadając mu sens? Czy widzę tylko doczesność z jej troskami i trudami, a śmierć jest jej końcem, którego tak bardzo się lękam? Św. Bernard z Clairvau zadawał podobne pytania: " jakie znaczenie dla wieczności ma to co robię? Jeśli nie ma żadnego to nie warto tego robić! " Takie rozumienie doczesności i wieczności stawia człowieka przed wyborami tych działań, które rzeczywiście przynoszą owoce. Czy jest we mnie pragnienie, tęsknota aby zawsze być z Bogiem? Czy może rządzi moim sercem pragnienie życia tylko doczesnością? 
br

Niech Pascha naszego Pana Jezusa Chrystusa stanie się paschą każdego z nas!
Radości w Duchu Świętym ze Zmartwychwstania Chrystusa życzę wszystkim odwiedzającym naszą stronę. Alleluja!
Janusz Nowak - Moderator WP WPTiT

TRIDUUM PASCHALNE `2009
Do uczestnictwa w modlitwie i spotkaniach przygotowujących do 
WIELKICH, ŚWIĘTYCH DNI PASCHALNYCH 
zapraszamy każdego 
z naszej wspólnoty parafialnej 
(niekoniecznie zrzeszonego w grupach parafialnych)
Wspólnota Paschy Tu i Teraz w Iłży

Więcej…