Polecamy
Kto jest online?
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Statystyki od 2015.02.06
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
400
385
449

-64
W tym roku:
Last year:
22813
132823
-110010
Strona główna

Co mówi Franciszek w ogłoszonej dziś adhortacji?

Roman Koszowski /foto gość

O powszechnym powołaniu do świętości, zagrożeniach w jej realizacji, aktualności programu zawartego w Ewangelii Jezusa Chrystusa, niektórych cechach świętości w świecie współczesnym, a także koniecznej do jej osiągnięcia walce, czujności i rozeznaniu pisze papież Franciszek w swojej trzeciej adhortacji apostolskiej: „Gaudete et exsultate” – „Cieszcie się i radujcie” (Mt 5, 12). Jej tekst został zaprezentowany przez Stolicę Apostolską w poniedziałek, 9 kwietnia.

Kliknij, by otworzyć pełny tekst adhortacji.

 

Więcej: w PRZECZYTANE w sieci.

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Papież Franciszek podczas mszy w Wielki Czwartek przestrzegł księży przed pokusą czynienia "bożków" i narzędzi władzy z abstrakcyjnych prawd. Taka postawa, dodał, oddala ludzi, a kapłan musi być zawsze blisko nich i rozmawiać z nimi, także z niewierzącymi.

więcej: w PRZECZYTANE w sieci

Wspólnota jak cudowny to dar. Radość przebywania w jedności z każdym z osobna i ze wszystkimi razem. Nawet parówki i ogórkowa jedzone we wspólnocie mają wyjątkowy smak, a odśnieżanie zasp nie musi być trudem lecz radością.
 

Jezu dobry i cudowny, Ojcze nasz najlepszy, Przyjacielu dusz i serc, Ty kolejny raz zjednoczyłeś naszą wspólnotę przed Obliczem Majestatu Trójcy Ojca, Syna i Ducha byśmy kosztowali nie tylko parówek, ale Twojej dobroci, miłości i słodyczy. Wziąłeś nas w Swoje ramiona kochające i pozwoliłeś odpocząć od zgiełku świata. Błogosławiłeś nam, uzdrawiałeś w Sakramencie Pokuty i Eucharystii, mówiłeś do nas ustami kapłanów, nakarmiłeś i napoiłeś nasze dusze i ciała.

Więcej…

Chciałabym się podzielić rekolekcjami z Ojcem Józefem Witko w Jedlni Letnisko w dniach 16-18.02.2018
pod tytułem "Z ziemi egipskiej do Ziemi Obiecanej''.
Były to rekolekcje uwolnienia i uzdrowienia z konferencjami o.Witko opartymi na Słowie Bożym z Księgi Wyjścia Starego Testamentu oraz p. Grzegorza Bacika o okultystycznych zniewoleniach w dzisiejszym świecie.
Egipt z księgi ST to miejsce, gdzie Izraelici zostali niewolnikami,ale przede wszystkim ich dom wewnętrznego zniewolenia i ciemności.To miejsce zniewolenia mentalnego narodu wybranego,panowanie złych duchów,pogrążenie w apatii i rezygnacji,gdzie wszystko jest podporządkowane bożkom.
W Egipcie kwitł okultyzm, Egipcjanie byli w niewoli strachu, więc używali wszelkiego rodzaju amuletów, wymyślali sobie własnych bogów. W Egipcie człowiek musiał się sam o siebie troszczyć, to było miejsce bez prawdziwego Boga.

Więcej…

" A wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon [Bogu] w czasie święta, byli też niektórzy Grecy.  Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go mówiąc: "Panie, chcemy ujrzeć Jezusa".  Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.  A Jezus dał im taką odpowiedź: "Nadeszła godzina, aby został uwielbiony Syn Człowieczy.  Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity…." J 12, 20-33

Za oknem śnieg i mróz. Ziarnko wrzucone w ziemię ledwo kiełkuje i to na parapecie. Do plonów mu daleko, oj daleko...

O co zatem chodziło naszemu Panu?

Więcej…

Więcej artykułów…