Polecamy
Kto jest online?
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Statystyki od 2015.02.06
Wizyty [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
26
237
591

-354
W tym roku:
Last year:
26486
93788
-67302
Strona główna PRZECZYTANE w sieci PRZECZYTANE w sieci Papież: Macie być duszpasterzami, a nie fryzjerami owiec

Wiemy, że nie na miejscu jest komentować wypowiedzi papieskie, ale wydaje się nam (red.), że Ojciec Święty w swych wypowiedziach porusza ważną rolę duszpasterzy (księży), ale nie tylko !  Dbałość o Kościół, wychodzenie na zewnątrz, nie zamykanie się, zrzucanie odpowiedzialności na kler za brak ewangelizacji, aktywności wobec "świata", to wszystko dotyczy każdego chrześcijanina, każdego wiernego Kościoła, więc nas wszystkich, księży i nas pozostałych wiernych !

/za info.wiara.pl/

Papież Franciszek powiedział w poniedziałek, że księża powinni być pasterzami owiec, a nie ich "fryzjerami". Podczas spotkania z wiernymi z diecezji rzymskiej w Watykanie papież przyznał, że nie rozumie wspólnot chrześcijańskich, które są zamknięte w parafii.

Papież: Macie być duszpasterzami, a nie fryzjerami owiec
ANDREA STACCIOLI /PAP/EPA

W swym wystąpieniu Franciszek przywołał fragment Ewangelii, w którym mowa jest o pasterzu, który zdaje sobie sprawę z tego, że brakuje mu jednej owcy i zostawia 99 pozostałych, by jej szukać.

"W obecnej kulturze jesteśmy mniejszością, mamy tylko jedną owcę, ale czy czujemy zapał ewangeliczny, by iść szukać pozostałych 99?" - pytał papież. Dodał, że trzeba odwagi i cierpliwości, by wyjść i głosić Ewangelię. "Ale to jest za trudne, łatwiej zostać w domu z tą jedyną owieczką, by ją czesać i przytulać. Pan chce, byśmy my księża byli pasterzami, a nie fryzjerami" - mówił papież.

Wyraził przekonanie, że kiedy wspólnota wiernych jest zamknięta i ludzie rozmawiają w niej tylko ze sobą nawzajem, "nie daje życia". "To jest społeczność jałowa, nie jest płodna" - dodał papież.

Powiedział też, że "jeśli chrześcijanin nie jest rewolucjonistą, w tych czasach nie jest chrześcijaninem". "Wielu było rewolucjonistów w historii, ale nikt nie miał siły takiej rewolucji, jaką przyniósł Jezus" - mówił Franciszek wśród oklasków i entuzjazmu kilku tysięcy wiernych, zebranych w watykańskiej Auli Pawła VI.

Papież powiedział też, że wychodzenie naprzeciw ubogim nie oznacza "pauperyzmu". "To nie znaczy, że mamy stać się duchowymi kloszardami" - oświadczył. Wyraził też ubolewanie, że jest wielu "smutnych chrześcijan".